Naruto svět

26. června 2010 v 22:00 | Teru-chan (Mieko-Yuuki)
Naruto (japonsky ナルト, Naruto) je japonská manga (v jiném významu je to jedna ze surovin v tradičním japonském jídle Ičiraku Ramen), kterou kreslí a píše Kišimoto Masaši. Příběh sleduje malého chlapce, Naruta, který se ve vesnici Konoha učí na akademii pro nindža bojovníky. Naruto je energický, zbrklý a cílevědomý. Jeho snem je stát se nejvyšším a nejmocnějším nindžou ve vesnici - Hokagem, což v nindžovském světě znamená něco jako u nás starosta, který je nejsilnější z vesnice.
deidara-neni-hermafroditManga poprvé vyšla v roce 1999 v časopise Šúkan Šónen Jump a vychází dodnes (ke dni 19. 6. 2010). Později začaly jednotlivé kapitoly vycházet ve formátu tankóbon. V roce 2002 vznikla anime adaptace mangy, za kterou stojí Studio Pierot a režisér Hajato Date. Tato anime série má celkem 220 dílů a poslední díl byl odvysílán v roce 2007. V tomtéž roce začala vycházet nová série Naruto Šippúden, která navazuje na sérii první. Začíná přibližně 2 a půl roku po ději popsaném v sérii Naruto. Vyšlo i několik animovaných filmů, které příběhem nenavazují na děj v sérii, a několik konzolových her.

Manga zatím není v ČR licencována a tudíž nevychází ani oficiální český překlad. Existuje však neoficiální překlad fanoušků, šířený přes internet. Dabovanou anime sérii Naruto vysílala televizní stanice Jetix (dnes Disney Channel), ale pouze do poloviny, neboť se Jetixu další díly zdály být sprosté a nezhlédnutelné pro děti. Dnes seriál vysílá Animax.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.