Lolita- Krátké info

6. srpna 2010 v 12:00 | Mieko Yuuki |  Lolity

Lolity

Na někoho působí odstrašujícímdojmem, na jiné zas zvláštně a někoho to možná i vzrušuje. Chtěla bych takového člověka potkat! Náš středoevropský vkus je z japonských Lolitek většinou v rozpacích. Z Japonska se tato móda pomaličku přesouvá i do Evropy..jen tak dál :).

Styl "Gothic Lolita" vznikl přibližně před deseti roky v Japonsku. Postarala se o to japonská rocková skupina Malice Mizer, hlavně její kapelník Manu. I když v zemi vycházejícího slunce to není žádná převratná novinka, stále se těší obrovské popularitě! Mladé Japonky jsou dokonce ochotné brát si kvůli nejnovějším módním trendům spotřební úvěry. Do oblečení totiž investují majetek!

Cílem japonské Lolity je budit dojem mladosti, dětinskosti či panenky. Hlavně, proboha, nevypadat sexy! Lolity se inspirují viktoriánským stylem oblékání, porcelánovými panenkami a obdobím rokoka. Základem jsou krajky, mašličky, volány, sukně s krinolínou, nařasené spodničky, černé linky na očích a červená rtěnka. Z barevných kombinací jsou přípustné jen bílo-černá a červeno-černá. Velmi důležité jsou též doplňky jako například obrovské brašny, čelenky, deštníky, barety, mašle a plyšoví medvídci. Ty si s oblibou věší na zipy kabátků, na klíče, kabelky a podobně. Protože je japonská kultura otrokem diktátu mladosti, ženy na sebe věší i doplňky, které byste u nás sehnali akorát tak v hračkářství. Speciálně oblíbené jsouz načky Hello Kitty xDD.
Většina děvčat se za Lolitky převléká jen na koncerty japonských skupin, jiné v tom chodí na setkání Lolitek anebo na procházky. Jsou však i šílenkyně, které tomuto stylu propadly natolik, že v něm chodí stále - do práce, do školy, po ulici, na nákupy a podobně.
Japonští chlapci a mladí muži samozřejmě nechtějí za děvčaty zaostávat a tak v této módě i oni našli inspiraci. Mužské verze Lolity se jmenují "ouji" a nejraději nosí módu z viktoriánského období. To znamená kalhoty po kolena, chlapecké košile a podkolenky. Dokonce si holí nohy, používají make-up, lesk na rty anebo spirálu. Přesto, místní děvčata po takovýchto úkazech šílí!!!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.