Mei-chan no Shitsuji

2. ledna 2012 v 8:00 | Teru-chan


Příběh se točí kolem středoškolačky jménem Mei, která bydlí na venkově se svými rodiči, se kterými vlastní Udon restauraci. Jednoho dne její rodiče umřou při autonehodě a Mei je sama. Rozhodne se dál pokračovat v restauraci. Jednou za ní přijde muž, který se představí jako Shibata Rihito a řekne jí, že Mei je vlastně vnučka nynějšího prezidenta největší japonské korporace Hongo a Mei je jeho nástupce. Proto chce Rihito vzít Mei na St. Lucia Academy, což je škola pro dívky z nejbohatších rodin. Mei odmítne, ale potom, co jí vybouchne restaurace, nemá na vybranou.
St. Lucia má rozlozu 1/3 Tokia, dopravný prostředek z pokoje do školy je helikoptéra a školné je 100 miliónů yenů, což je v přepočtu cca 18 miliónů Kč.
V St. Lucia má každá studentka svého komorníka, který jí vaří, stele postel, čistí oblečení, před spaním ohřeje mléko a nakonec jí uloží a ještě k tomu jí dělá bodyguarda. Prostě udělá všechno, co jeho dáma chce. Ví o ní také to, co neví ani ona a právě proto je zde jeden pancéřový zákon: Romance mezi komorníkem a dámou je zakázaná. Mei má jako komorníka Rihita.
V St. Lucia jsou čtyři skupiny. První je Ombra (Stín), druhá je Luna (Měsíc), třetí je Sole (Slunce) a poslední je titul Lucia, důkaz dámy, která je nejlepší ve všech ohledech. Většina studentek je v Luně, do Sole se dostane jedna ze sta a titul Lucia má jen jedna studentka. Lucia je na invalidním vozíku kvůli svému chatrnému zdraví. Všechny ostatní studentky i komorníci ji obdivují. Taky aby ne. Je krásná, chytrá, a dokonalá dáma.
Ale jak to teda v St. Lucia bude? Mei začnou nesnášet ještě dřív, než se stačí představit. Už jenom kvůli jejímu ošuntělému oblečení a brýlím. Mei začnou šikanovat, vyzvou na souboj nebo na ni nastraží past.
Na scénu taky přichází Shibata Kento alias Mameshiba, který je mladší bratr Rihita. Je dost drzý, řve každou větu a taky nemá zrovna vybrané chování.
Mei si ale na konec ze svých spolužaček udělá bezva kamarádky, ale ne každý je takový, jak vypadá a Lucia skrývá tajemství.

Můj názor: Mei-chan se mi zdá jako takové pohodové doramáčko, který si pustíš ve volný chvíli když se chceš zabavit. Třeba se to vůbec nedá porovnat koizorou na kterou se musíte psychicky předpřipravit :D ..
Mei-chan se mi jako dorama fakt líbila a doporučuju ju ji dál. Protože herec Rihita .. :3333333333333333333333333333 (smajl mluví za vše xD)..
 


Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 19:50 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 Zisi Zisi | Web | 15. ledna 2012 v 19:48 | Reagovat

Dost dobrá recenze. Tak jako u všeho: byl by odkaz? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.